Pobiegnij w Drużynie Solvitur Ambulando

Solvitur Ambulando zaprasza do udziału w kolejnej edycji, jednego z największych biegów masowych w Polsce, Biegnij Warszawo.

Już 4 października 2015 roku ulicami Warszawy wystartuje 10 tysięcy biegaczy, w tym, mamy nadzieję, spora reprezentacja członków i sympatyków Solvitur Ambulando. W dotychczasowych edycjach braliśmy czynny udział. Nie może nas zabraknąć i w tym roku.

Od 2010 roku biegaczom towarzyszą także piechurzy uczestniczący w akcji „Maszeruję – Kibicuję”. W 2014 roku została uznana za NAJLEPSZĄ IMPREZĘ BIEGOWĄ w kategorii BIEG ULICZNY 5-10-15 km.
Motywem przewodnim Biegnij Warszawo jest wspólne przebiegnięcie ulicami Warszawy dystansu 10 kilometrów przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. . W tym roku będą one pomarańczowe(Nike, wykonane w technologii Dri-FIT).
Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w tym wielkim święcie biegania – ramię w ramię z największymi gwiazdami sportu i telewizji oraz tysiącami pasjonatów zdrowego stylu życia, niosących radość, optymizm i pozytywną energię. Biegnąc razem z nami dbasz o swoje zdrowie i sportową kondycję.
Rejestracja do biegu odbywa się wyłącznie drogą internetową za pośrednictwem formularza udostępnionego na stronie http://www.biegnijwarszawo.pl .
Opłata startowa podobnie jak w roku ubiegłym wynosi 89 złotych.
Pamiętaj, aby rejestrując się na ten bieg, nie zapomnieć w polu KLUB, na formularzu rejestracyjnym, wpisać SOLVITUR AMBULANDO.
Dla tych, którzy nie czują się na sile, aby pokonać biegiem dystans 10 km, zachęcamy, aby także razem z Solvitur Ambulando, wzięli udział w Maszeruję – Kibicuję. Jest to wydarzenie towarzyszące Biegnij Warszawo. Uczestnictwo polega na przejściu marszem 5-kilometrowej pętli, wyznaczonej obok trasy biegu. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnych kibiców, którzy chcą dopingować innych będąc w ruchu. Na trasie marszu można spotkać biegaczy, co jest dodatkową atrakcją.
Maszeruję – Kibicuję organizowane jest w ramach Światowego Dnia Marszu (World Walking Day), którego inicjatorem jest międzynarodowa organizacja TAFISA. Ideą powstania Światowego Dnia Marszu była chęć walki z otyłością i brakiem aktywności fizycznej. W Polsce impreza odbywa się od 2010 roku pod nazwą Maszeruję-Kibicuję.