Gala Andrzejkowa

W piątek 27 listopada 2015 r. Towarzystwo Sportowo-Edukacyjne „Solvitur Ambulando” zaprasza do udziału w corocznej Gali Andrzejkowej, która odbędzie się w Klubie Garnizonowym (Warszawa, Aleja Niepodległości 141). W tym roku Gala organizowana jest we współpracy z Teatrem Kwadrat i Klubem Garnizonowym Warszawa.

Andrzejki obchodzone są w Polsce w wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, w który – zgodnie z ludowymi wierzeniami – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać przyszłość. I w naszym wieczorze udział weźmie niejeden Andrzej, ale tylko jeden, który może pretendować do zaszczytnego tytułu znawcy przyszłości i jeden tylko Andreas, który zgodnie z grecką tradycją uchodzi za „rozdawcę mężów”, więc ryzyko dla pań niezainteresowanych takim podarunkiem nie jest wielkie, a dobra zabawa pewna.

Współpraca przy organizacji Gali z teatrem daje także szansę przekornym paniom, które w ten szczególny wieczór chciałyby wcielić się w rolę Andreasa, rozdając …. swoich mężów 😉

Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Pomysłowość w wyszukiwaniu sposobów, aby poznać swoją przyszłość, szczególnie tą uczuciową, była niewyczerpana. I tak na przykład panowie wkładali na noc pod poduszkę kamień owinięty w część potajemnie wykradzionej damskiej garderoby, by nocą przyśnił się wróżebny sen. Fantazja pań w zakresie poszukiwania skutecznych mediów do przywołania wróżebnych snów nie była aż tak wielka – dziewczęta cały dzień pościły i modliły się do św. Andrzeja, aby przyśnił się wymarzony kawaler – piękny, mądry, dobry i bogaty. Aby uchronić się przed sennymi koszmarami połykały trzy ząbki czosnku, inne z kolei dla wywołania proroczego snu jadły przed snem słonego śledzia. Do takich praktyk w żadnym razie nie zachęcamy uczestników Gali Andrzejkowej – by przenieść się do sfery niematerialnej użyjemy zgoła innych środków. Jako że skutecznym wróżbom sprzyjają błąkające się po ziemi duchy… skorzystamy z Medium. A gościem specjalnym będzie popularny pisarz Charles, który zorganizuje dla nas seans spirytystyczny i sprowadzi ekscentryczne medium Madame Arcati. Podczas seansu zjawi się także duch pierwszej żony Charlesa, ale może się zdarzyć, że podczas tego magicznego wieczoru wśród duchów obecnych na sali znajdzie się również trzecia żona Charlesa, w którego wcieli się Paweł Małaszyński. A wszystko po to by nasi goście mogli poczuć ducha tego wieczoru.

Galę Andrzejkową rozpocznie o godz. 19.30 przedstawienie „Medium” Noëla Howarda, w reżyserii Andrzeja Nejmana, z udziałem Pawła Małaszyńskiego.
Między godz. 21.30 – 22.00 będziemy mieli okazje spotkać się z aktorami grającymi w przestawieniu (lub ich duchami;) by o godz. 22.00 rozpocząć zabawę taneczną, która potrwa do godz. 4.00 rano.

Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników dobrej zabawy, poszukujących magicznych wrażeń i magicznych ludzi, by razem spędzić ten piękny wieczór. I nawet jeśli nie odkryjemy tajemnic przyszłości to z pewnością spotkamy osoby, które pomogą uczynić ją piękniejszą.