Mistrzostwa Polski Administracji Rządowej w Szachach – podsumowanie

17 października 2015 odbyły się I Mistrzostwa Polski Administracji Rządowej w szachach szybkich i błyskawicznych. Patronat nad zawodami objęła Pani Minister Claudia Torres-Bartyzel – Szef Służby Cywilnej.

turniej_1

Do udziału w zawodach zgłosiło się 74 (szachy szybkie) i 34 (szachy błyskawiczne) zawodników. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju udostępniło swoją Salę Konferencyjną, która z nawiązką spełniła wymagania uczestników.

W zawodach uczestniczyli przedstawiciele Ministerstw, Urzędów Centralnych i Wojewódzkich oraz ich jednostek podległych i nadzorowanych, a także zaproszeni goście, w tym arcymistrzyni Agnieszka Brustman.

Szczegółowy komunikat zawodów.

turniej_2

Organizatorami mistrzostw byli:

Towarzystwo Sportowo-Edukacyjne „Solvitur Ambulando” oraz Stowarzyszenie Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej przy współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.

Obowiązki sędziego głównego pełniła Magdalena Judek. Polski Związek Szachowy reprezentowali Prezes – Tomasz Delega oraz wiceprezes Adam Dzwonkowski (Dyrektor Turnieju ).

turniej_3

W turnieju szachów szybkich Mistrzem Polski został Rafał Przedmojski (Ministerstwo Obrony Narodowej), wyprzedzając Łukasza Dworakowskiego (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) oraz Mariana Morcinka (Izba Skarbowa we Wrocławiu). Wśród kobiet Mistrzynią Polski została Joanna Konstanciuk (Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju) przed Jadwigą Gasik (Urząd Patentowy RP) oraz i Magdaleną Pazderską (Ministerstwo Finansów).

Czołówka turnieju szachów szybkich.

wyniki_1

Wyniki końcowe turnieju szachów szybkich.

Turniej szachów błyskawicznych zakończył się zwycięstwem Jacka Markiewicza (Ministerstwo Środowiska), który wyprzedził Roberta Kuczyńskiego (Ministerstwo Skarbu Państwa) oraz Jacka Gdańskiego (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). W klasyfikacji kobiet tytuł ponownie zdobyła Joanna Konstanciuk (MIiR) wyprzedzając Alicję Grzmiaczkę (Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) oraz Jadwigę Gasik (Urząd Patentowy RP).

Czołówka turnieju szachów błyskawicznych.

wyniki_2

Wyniki końcowe turnieju szachów błyskawicznych.

turniej_4

Podczas ceremonii zakończenia Pani Minister Claudia Torres-Bartyzel wysoko oceniła organizację i frekwencję w zawodach, a także wręczyła zwycięzcom medale, puchary, nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Krzysztof Pajączek ze stowarzyszenia „Solvitur Ambulando” podkreślił, że cieszy się, że szachy są popularne w administracji rządowej, a wśród startujących można było zobaczyć, tak amatorów, jak i wybitnych arcymistrzów.

turniej_5

Urszula Kulisiewicz ze SA KSAP podkreśliła, że dla absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej nie jest to pierwszy kontakt z szachami i na pewno nie ostatni.

Prezes PZSzach docenił organizację zawodów, która nie odbiegała od imprez organizowanych przez Polski Związek Szachowy i życzył udanej ich kontynuacji w kolejnych latach.

Dyrektor Generalny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Marek Kuciński podziękował w imieniu zawodników organizatorom zapewniając, że na kolejne mistrzostwa zgłosi się jeszcze większa liczba zawodników.

Galeria zdjęć z zawodów.

autor: Adam Dzwonkowski – Dyrektor Turnieju
Źródło: www.ChessBrains.pl
chessbrains