Rejs stażowy na pływach Aberdeen-Bergen

Towarzystwo Edukacyjno-Sportowe „Solvitur Ambulando” w dniach od 12 do 24 sierpnia 2016r. organizuje rejs stażowy na pływach na Morzu Północnym i Morzu Norweskim.

Rejs jest adresowany przede wszystkim do jachtowych sterników morskich. Rejs bowiem daje możliwość uzyskania ponad 100 godzin stażu na jachcie powyżej 20 metrów, przy jednoczesnym odbyciu wymaganego stażu na wodach pływowych – niezbędnych do uzyskania patentu kapitana jachtowego.

Trasa: Aberdeen – Peterhead – Kirkwall (Orkady) – Fair Isle – Lerwick (Szetlandy) – Bergen (łącznie ok. 480Mm)

trasa_plywy

Rejs rozpoczynamy w Aberdeen. Po zaokrętowaniu i zaształowaniu prowiantu, następnego dnia kierujemy się na północ do miejscowości Peterhead. Ten malowniczy port rybacki jest również najbardziej położonym na wschód miejscem Szkocji. Następnie, płyniemy do Kirkwall, stolicy Orkadów. W skład Orkadów wchodzi 67 wysp i wysepek. Żeglując dalej na północny-wschód odwiedzimy wysepkę Fair Isle, która stanowi raj dla wszelakiego ptactwa. Kolejnym portem który odwiedzimy będzie Lerwick (stolica Szetlandów). Po wypłynięciu z Lerwick czeka nas najdłuższy przelot na planowanej trasie rejsu (ok. 200Mm) w kierunku Bergen.

Rejs będzie odbywał się na jachcie s/y Gedania. Dane jachtu (długość: 23,28m; szerokość:5,2m, powierzchnia ożaglowania: 230m; załoga: max.18 osób)

gedania

Gedania posiada 5 kabin (z tego: 3 kabiny 4-osobowe, jedna 3-osobowa, jedna – 2-osobowa) oraz 4 łazienki. Jacht posiada instalację ogrzewania i klimatyzacji.

gedania-top