Branżowe Mistrzostwa Polski

Towarzystwo Edukacyjno-Sportowe „Solvitur Ambulando”  było wspórorganizatorem wspólnie z Polskim Związkiem Szachowym I Branżowych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych. W zawodach, które odbyły się 15.12.2018 r. w Klubie Bankowca w Warszawie wzięło udział 38 zawodników reprezentujących 17 branż.

Bezpośrednim powodem organizacji pierwszych Branżowych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych była chęć uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Atrakcyjny format zawodów w formie rywalizacji branż sprawia, że impreza ma szansę na stałe zagościć w polskim kalendarzu szachowym.

Towarzystwo Edukacyjno-Sportowe „Solvitur Ambulando” od kilku lat wspiera wszelkie inicjatywy szachowe współorganizując symultany szachowe, Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w szachach szybkich i błyskawicznych, czy ostatnie zmagania branżowe. Należy podkreślić, że wsparcie nie ogranicza się tylko do kwestii organizacyjnych, ale oznacza także aktywny udział w zawodach. W kategorii amatorów branżowych mistrzostw Polski triumfował Krzysztof Pajączek, Prezes Zarządu „Solvitur Ambulando”.

W klasyfikacji generalnej branżowej zwyciężyli przedstawiciele administracji, przed reprezentacją Poczty Polskiej i Wojska Polskiego. Laury zwycięzców w kategoriach indywidualnych trafiły do Krzysztofa Lewandowskiego oraz Justyny Kaniak. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Poniżej komplet wyników:

Klasyfikacja generalna branżowa:

 1. Administracja – 24 pkt.: Jacek Markiewicz 9,5 Andrzej Szewczak 8,0 oraz Wojciech Radecki 6,5;
 2. Poczta Polska 21,0 pkt.: Krzysztof Lewandowski 9,5 Tomasz Kupryjaniuk, 6,5 Tomasz Mocny 5,0;
 3. Wojsko Polskie 20,5: Sławomir Kędzierski 7,0, Marcin Pietruszewski 7,0 Augustyn Michalak 6,5.

Wysokie miejsca zajęli prawnicy, finansiści oraz duchowni.

Klasyfikacja indywidualna:

 1. Krzysztof Lewandowski
 2. Jacek Markiewicz
 3. Piotr Piwowarczyk

Kategoria amatorów (ranking nieprzekraczający 1600 Elo):

 1. Krzysztof Pajączek
 2. Robert Krakowiak
 3. Tomasz Malinowski

Kategoria kobiet:

 1. Justyna Kaniak
 2. Monika Kaniak
 3. Alicja Grzmiączka.

Sprawną obsługę sędziowską zapewnili IA Agnieszka Brustman oraz IA Krzysztof Parol.